ВІК: 20-35 РОКІВ

Складність: 3

Час: від кількох місяців

КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ: 1-15 осіб

 

Як сортувати та переробляти сміття

Україна без сміття

Громадська станція сортування “Україна без сміття” у Києві – це простір, який дає можливість здати на переробку майже всі види побутових відходів. І таким чином зменшувати негативний вплив життєдіяльності людини на довкілля.
А ще – це освітня платформа, яка вже 8 років змінює сміттєві звички містян і формує нові навички. І, авжеж, адвокатує закони, що ставлять в пріоритет роздільний збір відходів і відповідальність виробників, а звалища, яких сьогодні в Україні більше 40 тисяч – забороняють.

Проблема

Якщо коротко – ресурси планети не безкінечні, а Україна завалена сміттям. Захоронення відходів на звалищах має відійти в минуле, щоб наша земля була домівкою для рослин, тварин, птахів, комах і корисних мікроорганізмів, а не для токсичних сполук і пластиків.

рiшення

Брати відповідальність у свої руки. По-перше, кожен має діяти на побутовому рівні: змінювати свої звички так, аби максимально економити і зберігати ресурси планети. А сміття ми можемо перетворювати на ресурси завдяки сортуванню.

По-друге, ви можете бути саме тою людиною, яка змінить культуру поводження зі сміттям у всій вашій громаді. А досвід Євгенії Аратовської та проєкту “Україна без сміття” вам у цьому допоможе.

ЯК УСЕ ПРАЦЮЄ

Одного дня Євгенія захотіла сортувати і правильно утилізовувати своє сміття і не знайшла відповідного сервісу. І подумала: а що як спробувати самій його зробити? Спершу самотужки їздила на своїй автівці і забирала у людей відсортоване сміття та відвозила його на переробку. Як усе розвивалося далі – дивіться у відео, а тут – розкажемо, як усе працює зараз і поділимося інструментами ефективної роботи від ідеї до запуску.

РІШЕННЯ

Після реєстрації ти отримаєш покрокову інструкцію для запуску проєкту:
як згуртувати команду, знайти ресурси та запустити процеси