ВІК: 15-25 РОКІВ

Складність: 3

Час: довготривалий проєкт

КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ: 5-7

 

Як у Львові серед міста з’явився сад

 

Нещодавно тут були закинуті теплиці і купи сміття, а тепер – зелена зона. На занедбаній території львів’яни створили міський сад-город: це затишна ділянка з різноманітними рослинами, яка покращує мікроклімат усього району і гуртує громаду. Тут містяни самі вирощують городину, а ще влаштовують толоки, культурні та освітні події і просто відпочивають компаніями і родинами. Ну кайф же ж.

Трохи деталей

Історія міського садівництва у Львові почалася давненько. У минулому столітті в північній частині парку «Залізна вода» були міські теплиці садівничого Арнольда Рьорінга. Та останні двадцять років місце пустувало й заростало бур’янами. Нещодавно ділянку взялися відновлювати громадські організації – «Плато», «Екотерра» та спілка «Пермакультура в Україні». І тепер тут міський сад-город.

 

Словом, зібрати сусідів і разом озеленити свій район – цілком підйомна ідея і ми покажемо, як це зробити. Дивіться і читайте кейс

 ПРОБЛЕМА

В умовах стрімкої урбанізації люди все більше потребують природи, а природа наполегливо потребує протидії наслідкам кліматичних змін. Ці зміни ми відчуваємо навіть у своєму мікрорайоні (аномально висока температура, загибель зелених насаджень), але й протистояти їм ми теж можемо на рівні свого району і громади.

рішення

Дієвим локальним рішенням є urban gardening – міське садівництво та городництво.

Міські сади і городи – це публічні місця, створені для вирощування фруктів, овочів, прянощів, квітів в умовах обмежених земельних ресурсів.

Модель таких локацій полягає в тому, аби кожен охочий приділяв відносно небагато часу для роботи на спільній ділянці. І в результаті отримував плоди своєї праці – продукти і насолоду від спілкування з однодумцями.

Отже, згуртувати громаду і створити сад-город у своєму мікрорайоні – це і місто озеленити, і мікроклімат покращити, і радість людям дати.

 

довідка

Для загального бачення варто розрізняти міські сади і городи, якими активісти займаються переважно задля просвітництва, та міські ферми. Ферми орієнтовані на використання технологій задля збільшення врожаю і реалізують продукцію на комерційній основі.

 

Такий міський сад-город створили у Львові. Про нього ми розпитали у директора ГО “Плато” Миколи Рябики. Микола запускає довготривалі еко-проєкти і львівський сад-город – один із них.

Рішення

Після реєстрації ти отримаєш покрокову інструкцію для запуску проєкту:
як згуртувати команду, знайти ресурси та запустити процеси.